
5 причин поговорити з гінекологом про щитовидну залозу
Колись у одній із телепередач про здоров’я жінки я назвав щитовидну залозу диригентом гормонального оркестру жінки. На мій погляд, жоден лікар не повинен забувати про цей важливий ендокринний орган при постановці діагнозу свого пацієнта. А особливо – гінеколог. Що ж у ній такого важливого? Придивіться до основних задач щитовидки :
- регуляція обмінних процесів в організмі;
- регуляція процесів, безпосередньо пов’язаних з розвитком і зростанням;
- посилення теплообмінних процесів;
- посилення процесів окислення, а також процесів, пов’язаних з витрачанням організмом жирів, білків і вуглеводів (ця функція відіграє вкрай важливу роль у забезпеченні його енергією);
- виділення з організму калію та води;
- активація функцій надниркової залози, молочних залоз і статевих залоз;
- стимуляція діяльності ЦНС.
Отож, до кожного пункту уявіть спочатку недостатню роботу, а потім уявіть надлишкову активність. Не полінуйтеся, пройдіться списком. Можливо, хтось вже зараз помітить у себе якийсь один, а то й кілька симптомів. Якщо так – ендокринолог Вас чекає.
Що стосується гінекологічних проблем, які виникають при порушенні роботи щитовидної залози, то я окреслю найбільш часті:
- Аномальні менструації , аж до повного їх припинення.
- Неплідність ендокринологічного походження.
- Поява міоматозних вузлів матки.
- Невиношування вагітності.
- Порушення функції та структури молочних залоз.
Кожна жінка, яка піклується про власне здоров’я та здоров’я свої дітей, повинна дбати про свою щитовидну залозу. Це легко зробити самостійно – пройти скринінгове дослідження крові на малий пакет щитовидки в будь-якій лабораторії. А результат обговорити з ….. ЛІКАРЕМ!
От тоді можна спокійно сказати собі – я люблю СЕБЕ !)))