
5 ПИТАНЬ ПРО ЗДОРОВ’Я В КЛІМАКТЕРІЇ
Нещодавно психологи провели тестування жінок, котрим за 40. Одне запитання : “За чим жалкує жінка після 40?”
Перше місце зайняла відповідь:
за тим, що не мала на себе час…
Насправді, вік за сорок – якась математична поділка в житті, але в цей час своєму організму вже потрібно приділяти більше уваги. Нещодавно обговорював з відомою лікаркою мамологом Риммою Конар питання антиейджинг допомоги нашим жінкам. Домовились, що попрацюємо спільно над освітніми проектами для дівчат, жінок, які хочуть бути довго активними, красивими і задоволеними життям.
А поки спробую в декількох словах нагадати про замісну менопаузальну терапію для жінок в перименопаузальному періоді.
Упродовж останніх років відповідно до принципів доказової медицини були оновлені міжнародні клінічні рекомендації та керівництва, що стосуються менеджменту менопаузи в цілому та зокрема менопаузальної гормональноїтерапії.
Сучасна концепція репродуктивного старіння жінки полягає у визнанні провідної ролі виснаження фолікулярного апарату яєчників. Таким чином, з віком рівень жіночих гормонів поступово знижуються, а разом з цим знижується іх захисна дія на органи і системи жінки.
Які питання повинні заставити жінку замислитися над своїм станом і звернутися по допомогу до гінеколога ?
Запитання 1
Чи бувають у вас припливи жару або нічна пітливість (кількість, тривалість)?
Запитання 2
Чи страждаєте ви від депресії, перепадів настрою або безсоння?
Запитання 3
Чи є у вас неприємні відчуття в ділянці серця або за грудиною, чи пов’язані ці відчуття з фізичним навантаженням; чи є епізоди підвищеного артеріального тиску (посилене серцебиття, порушення серцевого ритму)?
Запитання 4
Чи є у вас відчуття сухості та печіння слизової оболонки піхви, проблеми із сечовиділенням (збільшення частоти сечовиділення, нетримання сечі), проблеми зі статевим життям (зміна сексуального бажання, сексуальної активності)?
Запитання 5
Чи бувають у вас неприємні відчуття в суглобах та м’язах (біль у суглобах, скарги, подібні до ревматизму)?
При цьому важливо акцентувати увагу на поліпшенні способу життя: правильне харчування, фізична активність, відмова від паління та алкоголю, оскільки це може принести користь здоров’ю будь-якої жінки.
Але якщо Ваш лікар, оцінивши і зваживши всі фактори і ризики, призначить Вам гормональну терапію, то не потрібно одразу ж лякатися – увесь світ вже давно обрав цей шлях.
Пам’ятаймо : життя для себе тільки починається!