
ЕНДОМЕТРІОЗ
Сьогодні поговоримо про ЕНДОМЕТРІОЗ.
Скільки масок має ця хвороба! Яка різноманітна за своїми проявами, що маскуються під інші недуги! Через це пацієнтка із гормонозалежною гінекологічною патологією довгий час лікується у неврологів, урологів, терапевтів, використовує численні препарати, які приносять тимчасове покращення. Дослідження європейських вчених продемонстрували неймовірні дані: час, який минає від початку захворювання на ЕНДОМЕТРІОЗ до встановлення правильного діагнозу, в середньому становить ….. ДЕВ‘ЯТЬ років! Це – нерідко час невдалого лікування хронічного тазового болю, менструальних порушень, рецидивуючих «циститів», дискомфорту при статевих контактах. Це – час мовчазного страждання молодих дівчат від менструального болю, перебування у постійному стресі в очікуванні критичних днів.
Звичайно, встановлення правильного діагнозу та вибір тактики лікування є справою лікаря-гінеколога. Але вважаю, що необхідно знати ознаки, коли не потрібно сидіти і тихенько страждати, а варто звернутися по допомогу:
- поява коричневих, «шоколадних» виділень із статевих шляхів перед місячними або після їх завершення;
- болісні місячні ;
- періодичний біль в животі, пов’язаний з місячними;
- відчуття болю при статевому контакті.
Досвідчений спеціаліст зможе оцінити скарги, провести додаткові дослідження і встановити діагноз та обрати оптимальну тактику ведення.
ЕНДОМЕТРІОЗ – патологія , яку потрібно своєчасно діагностувати, правильно лікувати та тривало спостерігати. Вірний менеджмент захворювання дозволяє значно покращити якість життя жінки, уникнути соціальної дезадаптаціі та щасливо реалізувати свої репродуктивні завдання !