
ГЕНІТОУРИНАРНИЙ МЕНОПАУЗАЛЬНИЙ СИНДРОМ – міжнародний консенсус з нового терміну
Погляд на здоров’я жінки в менопаузі.
Серед страждань, скарги на які НЕ звучать на прийомі у лікаря, але щоденно отруюють життя багатьох жінок, що вступили в період менопаузи, чільне місце займають порушення зони статевих органів та сечового міхура. Варто назвати цих «негативних героїв»:
- свербіж, печія, сухість слизових оболонок жіночої статевої зони;
- часті позиви до сечовипускання та епізоди часткового неотримання сечі;
- сексуальна дисфункція, викликана, перш за все, болем при спробі статевих контактів, зниженням чи відсутністю еластичності тканин піхви та сухістю її слизової оболонки.
Ці скарги походять із суміжних областей жіночого тазового дна, тому вчені світу вирішили об’єднати їх в одну групу і назвати генітоуринарним менопаузальним синдромом. Такий підхід дозволяє комплексно розглядати походження проблеми та підібрати лікувальні міроприємства жінкам, у яких виникли розлади в менопаузальному періоді.
На сьогодні медична наука пропонує мультидисциплінарний та багатовекторний вплив на патологічні прояви зниження гормональної активності жіночих статевих залоз:
- виявлення та ліквідація запальних станів слизових оболонок, частота яких сягає 60 відсотків жінок в менопаузі;
- гормональна корекція медикаментами як системної , так і місцевої дії при відсутності протипоказань до їх використання;
- використання СО-2 лазерних методик відновлення колагенових структур стінок піхви, уретри та їх наповнення гіалуроновою кислотою, що приводить до покращення еластичності тканин, відновленню природної вологості слизових оболонок піхви і підвищенню комфорту життя жінки та збереженню сексуальної активності в менопаузі.
Проблеми, пов`язані з генітоуринарним синдромом, потребують активного виявлення та ведення. Тому потрібно говорити про ці «незручні» страждання на прийомі не тільки у вузького спеціаліста, а й з лікарями загальноі практики. Своєчасно відкоригований гормональний фон, пролікований запальний процес, обізнаність широкого загалу із методами корекції допоможуть нам значно покращити рівень і комфорт життя сучасної жінки у прекрасні роки, коли починаєш жити «для себе»!