a
  • Діагностика,  лікування, профілактика захворювань жіночої сфери
  • Репродуктивна гінекологія
  • Естетична гінекологія
Суб - Нед: Вихідний
+38 098-674-57-15 - адміністратор

Останні публікації

Гінеколог, Естетична гінекологія, Інтимна Контурна пластика,Ужгород

ІНСУЛІНОРЕЗИСТЕНТНІСТЬ : прості пояснення від гінеколога для жінок

Не втомлююсь пояснювати сутність хвороб своїм пацієнтам – коли людина розуміє, що з нею коїться, тоді сумлінно виконує приписи лікаря. А від цієї сумлінності залежить майже 80 % ефективності лікування. В англійській мові є термін “комплаєнс лікування” – наскільки хворий дотримав призначення. Тому пропоную чергову тему для прояснення – інсулінорезистентність в аспекті жіночого здоровя.

Спочатку розберемося з самим терміном. Неозброєним оком видно, що він складається з двох слів. З «інсуліном» більш-менш все зрозуміло. Це гормон, головною функцією якого є транспортування молекул глюкози в клітини організму.

З «резистентністю», насправді, все ще простіше. У перекладі на українську це означає “несприйнятливість”. Тобто, «інсулінорезистентність» – це патологічний стан, коли клітини з якихось причин ігнорують інсулін, і він не може потрапити всередину. Голод клітин серед надлишку цукру !

Причин для цього в організму може бути кілька. Не всі вони на сьогоднішній день відомі медикам.
До речі, ендокринологи вже давно помітили, що якщо є патологія, пов’язана з одним гормоном, то «вилізуть» і недуги, пов’язані з концентрацією інших біологічно-активних речовин. Якщо говорити, про роль інсуліну в організмі жінок і чоловіків, то він є «режисером» досить багатьох життєво важливих процесів.

Серед наслідків інсулінорезистентності, а відповідно і підвищеного вмісту інсуліну та цукру в плазмі крові, називають такі захворювання:

  • недуги серцево-судинної системи, наприклад атеросклероз, який пов’язаний з липидним обміном і відкладенням холестерину на стінках судин. Крім іншого, вчені довели, що надлишок глюкози призводить до більшої в’язкості крові через порушення механізму згортання;
  •  артеріальна гіпертензія. Тут знову-таки має місце патологія ліпідного метаболізму, порушення утилізації «поганого» холестерину. До даного фактору приєднується і порушення сольового обміну, зокрема, утримання натрію в нирках. Ще однією причиною підвищення тиску може бути надмірний ріст гладкої мускулатури кровоносних судин, що призводить до звуження їхнього діаметру і, відповідно, до збільшення кров’яного тиску;
  • порушення в роботі щитовидної залози;
  • гормонально залежні недуги продуктивної системи у обох статей. У жінок це синдром полікістозних яєчників (СПКЯ), у чоловіків – порушення сперматогенезу;
  • старече слабоумство, більше відомий багатьом як хвороба Альцгеймера. Взагалі, вчені підрахували, що інсулінорезистентність прискорює процес старіння;
  • ожиріння. З одного боку, надмірна вага може виступати причиною патології, з іншого – її наслідком. Питання: «Як схуднути?» для багатьох жінок має не тільки естетичний, але і медичний сенс. Справа не тільки в тому, що складки на животі виглядають негарно, а чоловіки не люблять носити на руках зайві, нехай навіть і улюблені кілограми жіночого тіла;
  • полікістоз яєчників і порушення гормональної функції дівчинки, жінки (але про це -окремо поговоримо найближчим часом).

Що ж робити ?

З усім цим можна і потрібно боротися. В першу чергу прийти за допомогою до союзника, озброєного знаннями та досвідом – гінеколога, ендокринолога.

І пам’ятати – своєчасно виявлені захворювання лікуються легше, швидше і дешевше.

Акушер-гінеколог вищої категорії, кандидат медичних наук. Напрям діяльності : гістероскопія та лікування патології шийки матки, гінекологічна ендокринологія, проблеми менопаузи, післяпологова реабілітація та естетична гінекологія, впровадження профілактичної та антиейджинг стратегії у жінок. Стаж роботи за спеціальністю 29 років.

ivan.treschak@gmail.com

Коментарі відсутні
Опублікуйте коментар
Name
E-mail
Website