a
  • Діагностика,  лікування, профілактика захворювань жіночої сфери
  • Репродуктивна гінекологія
  • Естетична гінекологія
Суб - Нед: Вихідний
+38 098-674-57-15 - адміністратор

Останні публікації

Гинеколог Ужгород

Патологічні “виділення” зі статевих шляхів

Останні оновлення клінічних поглядів від фахівців Міжнародного товариства з хвороб, які передаються статевим шляхом (IUSTI).
Вагінальна мікрофлора у жінок репродуктивного віку складається на 95 % із лактобацил. Цим “трудівницям” вдається при дружній роботі забезпечити продукцію молочної кислоти, перекису водню, стимулювати роботу захисних клітин імунітету та сприяти продукції інтерферонів.

5% мікрофлори складають всі інші відомі і не дуже мікроорганізми, які займають свій куточок у великому товаристві і тихенько собі живуть, не завдаючи особливих прикрощів. Це – умовно-патогенні кандиди, ентерококи, кишкова паличка, стафілококи, стрептококи, гарднерели, уреаплазми і ще багато інших!

Увесь секрет вагінального здоров”я криється у правильному співвідношенні цих крихітних організмів! Тому важливо памятати про те, що наявність у аналізах умовно-патогенних мікроорганізмів, при відсутності скарг не є приводом до негайного лікування антибіотиками!

Якщо ж є скарги, то потрібно визначити причину патологічних виділень, звернувшись до гінеколога. Лікар, опитавши пацінтку, оглянувши її в дзеркалах, проведе необхідні тести, мікроскопію мазків, ПЛР тести на безумовні патогени (трихомонади, гонококи, хламідії, мікоплаза геніталіум), зможе встановити причину виділень та призначити потрібне лікування.

Але другою причиною звернень до лікарів є часті рецидиви вагінальних виділень.

А тут вже потрібно визначити фактори, що призводять до цього:

  • стрес, тютюнопаління
  • інфекційні, ендокринні, алергічні захворювання
  • прийом антибіотиків
  • гормональна терапія
  • хронічні запори, які призводять до порушення мікрофлори кишечника
  • сексуальна поведінка, часті зміни статевих партнерів
  • зловживання спринцюваннями та викоористання антисептиків.
  • вік : особливості менопаузальної атрофії призводять до поєднання факторів ризику. Багато жінок миряться з тим, що мають проблеми з виділеннями, атрофією, Через це знижується якість їхнього повсякденного життя.

Що потрібно знати: в разі виникнення скарг на виділення, печію, свербіж, дизуричні явища важливо піти до лікаря, аби разом з ним встановити діагноз, провести корекцію способу життя, обрати правильний тип лікування і … насолоджуватися життям без страждань! )))))

Акушер-гінеколог вищої категорії, кандидат медичних наук. Напрям діяльності : гістероскопія та лікування патології шийки матки, гінекологічна ендокринологія, проблеми менопаузи, післяпологова реабілітація та естетична гінекологія, впровадження профілактичної та антиейджинг стратегії у жінок. Стаж роботи за спеціальністю 29 років.

ivan.treschak@gmail.com

Коментарі відсутні
Опублікуйте коментар
Name
E-mail
Website