
Проблеми шкіри та слизових оболонок інтимної зони в менопаузальному періоді
Крауроз
Крауроз – захворювання жіночих статевих органів у період менопаузи, більш відоме як склеротичний дерматит, склеро-атрофічний ліхен. Також зустрічаються й інші назви: атрофічний вагініт, гіперпластичний. Крауроз входить до передракових захворювань, так як патологічні процеси, що виникають при ньому, часто стають причиною розвитку злоякісних пухлин в зоні органів малого тазу.
Основні причини виникнення:
Вікові зміни у тканинах статевих органів;
Порушення гормональної рівноваги;
Порушення обміну речовин, зокрема при цукровому діабеті;
Запальні процеси, спричинені вірусами герпесу та папаломи людини;
Діагностована депресія чи невроз.
Симптоми:
печіння, свербіж, втрата чутливості, сухість у статевій зоні, відчуття «стягування», поколювання та інші неприємні відчуття.
Лейкоплакія
Лейкоплакія, як і крауроз, умовно належить до передракових захворювань. Хвороба характеризується ураженням слизової оболонки та ороговінням епітеліальної тканини, вона в тому числі вражає поверхню клітора, піхви та шийки матки. При цьому, на відміну від краурозу, це захворювання не викликає дискомфорту і дуже часто залишається непоміченим до моменту розвитку злоякісних пухлин.
Можливі проблеми
У випадку, якщо у пацієнтки діагностовані крауроз та (або) лейкплакія зовнішніх статевих органів і віна не вжила заходів щодо своєчасного лікування, з високою ймовірністю розвиток хвороби приведе до раку. При цьому своєчасне лікування може значно знизити ймовірність розвитку онкологічних процесів, а також позбавити пацієнта перманентного почуття дискомфорту.
Плазмотерапія
Плазмотерапія – ефективний метод лікування краурозу та лейкопатії, заснований на підслизовому та підшкірному введенні плазми власної крові пацієнта, не вдаючись до хірургічного втручання. Плазмотерапія відноситься до мікроінвазивних методів, виступаючи в якості альтернативи хірургічному втручанню.
Центр жіночого здоров’я «Міріам»
Якщо ви давно не відвідували гінеколога, відчуваєте дискомфорт у зоні зовнішніх статевих органів або вам уже зараз відомо про наявність краурозу та лейкоплакії, запишіться на прийом до лікаря та отримайте кваліфіковану консультацію та розроблений план лікування. Не відкладайте візит, бережіть своє здоров’я.
Ваш лікар, Іван Трещак